Dvanaestogodišnji dječak indijskog podrijetla osvojio nagradu 'UK Child Genius'

profilna slika
By  urednik
Ažurirano Svibanj 10 2023
Rahul Doshi

Dvanaestogodišnji dječak indijskog podrijetla osvojio je nagradu 'UK Child Genius' u renomiranom TV natjecanju u kvizu i već je preko noći postao senzacija točnim odgovorima na sva pitanja. Rahul Doshi pobijedio je u britanskoj emisiji Child Genius na Channel 4 pobijedivši Ronana svog 9-godišnjeg protivnika s 10-4.

Pobjednik UK Child Genius Rahul studira u školi u sjevernom Londonu. Titulu je stekao odgovarajući na upit vezan uz umjetnike iz 19. stoljeća Johna Everetta Millaisa i Williama Holmana Hunta.

U finalnom krugu britanskog natjecanja Child Genius Rahul je sve oduševio svojim upoznavanjem odabrane teme. Bila je to metodologija i medicinska inovacija Edwarda Jennera u 18. stoljeću u Velikoj Britaniji, kako citira Times of India.

Nakon posljednjeg kruga natjecanja uslijedila je žestoka konkurencija. Ovo je emitirano tijekom cijelog tjedna u kojem su kandidati pokazali svoje vještine u pamćenju, povijesti, pravopisu, engleskom i matematici.

Rahul Doshi se smatrao pobjednikom od prvih dana natjecanja. Osigurao je vrlo visoke rezultate u ranijim rundama, pa čak i punu kuću u prvoj rundi same serije. Rahul je fascinirao publiku tijekom natjecanja jer je točno zapamtio redoslijed hrpe karata.

Rahul je rekao da mu je ambicija postati financijski savjetnik. Rekao je da je ostao miran i blokirao sve ostalo kako bi ostao usredotočen na cilj pobjede. Pobjednik UK Child Genius je dodao da je njegova strategija bila točno odgovoriti na najveći broj pitanja. To je pomoglo da ostane smiren i dobro se ponaša u ranijim fazama, rekao je Rahul.

Ako želite studirati, raditi, posjetiti, ulagati ili migrirati u UK, kontaktirajte Y-Axis, najpouzdanijeg svjetskog konzultanta za imigracije i vize.